Sosyal Faaliyetlerin Yaşlılar İçin Yararları

Sosyal Faaliyetlerin Yaşlılar İçin Yararları

Fiziksel olarak aktif kalmanın kronik ağrıyı azaltmak, bazı hastalıkları ertelemek veya önlemek ve bir hastalık veya yaralanmadan daha hızlı iyileşmenize yardımcı olmak gibi çeşitli sağlık yararları sunduğunu zaten biliyorsunuz. Egzersiz, yüksek bir yaşam kalitesi için önemli olmakla birlikte, başkalarıyla kurduğunuz ilişkiler ve olumlu dygukar da genel sağlığınız üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Yapılan araştırmalar, sosyal olarak aktif ve meşgul olan yaşlıların aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok fayda yaşadıklarını göstermiştir:
* Daha iyi bilişsel işlev: Sosyal faaliyetler bizi keskin ve zihinsel olarak meşgul ediyor ve bu demans veya Alzheimer hastalığının başlamasını önlemek için önemli.
*İyi duygusal sağlığın korunması: Başkalarıyla bağlantı kurmak, pozitif bir ruh halinde kalmanıza yardımcı olur ve bu da depresyonu engeller.
* Fiziksel sağlığın iyileştirilmesi: Sosyal olarak aktif yaşlılar da fiziksel olarak daha aktif olma eğilimindedir. Ayrıca, başkalarıyla yemek yerken daha fazla yemek ve daha iyi yemek seçimleri yapma eğiliminde olurlar.
*Arttırılmış bağışıklık sistemi: Çalışmalar, başkalarıyla meşgul kalan yaşlıların ve etraflarındaki yaşamın daha yüksek düzeyde bağışıklık sistemi işlevine sahip olduğunu göstermektedir.
*Artan ömür:Sosyal çevrenizi güçlü tutarak daha uzun ve mutlu bir yaşam sürün. Arkadaşlarınız, sevdikleriniz ve aileniz hayatın günlük stresiyle başa çıkmanıza yardımcı olur ve genellikle daha sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamaya teşvik etmek için anahtardır.

Benefits of Social Activities for the Elderly

You already know that being physically active offers several health benefits, such as reducing chronic pain, delaying or preventing certain diseases, and helping you recover faster from a disease or injury. While exercise is important for a high quality of life, the relationships you have with others and the positive feelings also have a big impact on your overall health.

Researches have shown that elderly people who are socially active and busy experience many benefits, including:
* Better cognitive function: Social activities keep us busy and mentally busy, and this is important to prevent of dementia or Alzheimer’s disease.
* Protection of good emotional health: Connecting with others helps you stay in a positive mood, which prevents depression.
* Improving physical health: Socially active seniors also tend to be more active physically. They also tend to make more food and better food choices when dining with other people.
* Enhanced immune system: Studies show that older people who are busy with others and the life around them have a higher level of immune function.
* Increased life- time : Keep your social environment strong and lead a longer and happier life. Your friends, loved ones and family help you cope with the daily stress of life and is often the key to encouraging a healthier lifestyle.