Arteriyel kladikasyon, egzersiz sırasında kaslara çok az kan akışının neden olduğu ağrıdır. Genelde, belirli bir hızda ve sürede yürüdükten sonra bacaklarda ortaya çıkar.
Ağrı sabit olmadığı için duruma aralıklı topallama da denir. Egzersiz sırasında başlar ve dinlenme ile biter. Topallama kötüleştikçe ağrı istirahat sırasında ortaya çıkabilir.
Semptomlar.
Belirtiler şunları içerir:
*Bu kasları her kullandığınızda kaslarda ağrı, rahatsızlık veya yorgunluk
*uyluklarda, kalçalarda, kalçalarda veya ayaklarda ağrı
*Daha az sıklıkla omuzlarda, pazılarda ve ön kollarda ağrı
*Dinlendikten kısa süre sonra iyileşen ağrı
*Uyuşukluğa ilerleyen şiddetli, sürekli ağrı
*Ciltte renk değişikliği
* İyileşmeyen yaralar
Hasta bacak damarları tıkalı oldugu için hizli adimlarla yururken belli mesafe sonrasi kaslarin beslenmesi azaldigindan baldirda ağrı olur ve hasta durmak zorunda kalir.
Bu sirada sağa sola bakininca ortaya çıkan görüntü nedeniyle vitrinlere bakiyormuş gibi göründüğünden vitrin hastalığı da denir.
.
.
.
Arterial claudication is pain caused by too little blood flow to the muscles during exercise. It usually occurs in the legs after walking at a certain speed and time.
Symptoms.
* Pain, discomfort or fatigue in the muscles every time you use these muscles
pain in the thighs, hips, buttocks, or feet
* Less often pain in the shoulders, biceps and forearms
Pain that gets better soon after rest
* Severe, constant pain that progresses to numbness
* Skin discoloration
* Non-healing wounds
As the patient’s leg veins are clogged, while walking with fast steps, after a certain distance the nutrition of the muscles decreases, there is pain in the calf and the patient has to stop.
Meanwhile, it is called window disease because it seems to be looking at the windows due to the appearance when looking left and right. #dahiliye #içhastalıkları #internalmedicine #treatment #tedavi #vitrinhastalığı